فروش، طراحی و اجرای استان تهران

������ ��������

دیوارپوش طرح سنگ

دیوارپوش چیست ؟

دیوار پوش ها یکی از اجزاء مهم  در زیباییو دکوراسیون داخلی به شمار می آیند و در زیبایی فضایی داخلی محلی که به کار میرود نقش بسزایی دارد. از دیوارپوش ها هم برای محیط های داخلی ساختمان به کار گرفته می شود  و هم برای فضای خارجی ساختمان که با توجه به کاربرد آن نوع و متریال آن برگزیده می شود.

دیوار پوش داخلی :

این دیوارپوش ها نیاز به استحکام جندانی ندارند و زیبایی در آن بیشتر مورد اهمیت است. در نتیجه تنوع در این نوع دیوار پوش ها بالا است  و رقابت فراوانی میان سازندگان  دیوارپوش ها وجود دارد.

دیوار پوش های سنگی :

جنس ای دیوارپوش ها از سنگ های مصنوعی می باشد  که این سنگ ها به خاطر تنوع بسیار آن ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است و نصب این نوع دیوار پوش به شدن راحت می باشد.


دیوارپوش بین کابینت

با سپری کردن چندین ساعت در آشپزخانه احساس سر در گمی می کنید و می بینید که چه گونه تمام وسایل جابه جا شده اند؛ مگر اینکه خیلی دقیق باشید. با این حال زمانی که می‌خواهید محوطه مواد غذایی را مرتب سازی کنید، نمی‌توانیدخیلی سریع به این کار برسید. هرچه قدر بیشتر در آشپز خانه بمانید طبیعتا به هم ریختگی هم بیشتر خواهد بود. بنابراین  اگر دوست دار فضای آشپزخانه‌ خود می باشید، وقت آن است که راهی برای کنترل به هم ریختگی ها و لکه‌ها با دیوارپوش بین کابینتی پیدا بیابید.

چرا دیوارپوش؟

به کار گذاشتن یک دیوارپوش خوب با طراحی ایده آل، یکی از برترین روش ها برای تغییر دادن اساسی در قسمت آشپزخانه است. تفاوتی ندارد آشپزخانه‌تان بزرگ باشد یا کوچک؛ شما دیوارپوشی لازم دارید که با آشپزخانه هم خوانی داشته باشد. می‌توانید با حرکت ساده بدون اینکه هزینه زیادی پرداخت کنید فضای آشپزخانه را سرو سامان دهید.

دیوارپوش بین کابینت چیست؟

دیوارپوش بین کابینتی برشی از مواد می باشد که به دیوار پشت سینک، گاز یا کانتر آشپزخانه اضافه می‌ گردد. علت عمده به کار گیری از دیوارپوش در آشپزخانه، پاکسازی آسان سطوح می باشد تا از آلودگی‌ها و ذرات پخش شده مواد غذایی مثل لکه روغن و... روی دیوارهای رنگ‌شده یا کاغذدیواری جلوگیری نماید. دیوارپوش‌ها می‌توانند مدل و رنگ خاصی به آشپزخانه بدهد. به این نکته توجه کنید که دیوارپوش باید با سبک آشپزخانه هم خوانی داشته باشد. مثلا گذاشتن دیوارپوش با کاشی سرامیکی براق برای آشپزخانه‌ای مدرن خیلی گزینه خوبی است اما در آشپزخانه‌هایی که حالت سنتی و قدیمی دارند استفاده از کاشی‌هایی بدون لعاب و رنگ‌شده بهتر هستند؛ به این دلیل که گرما و فضای صمیمی به دیوارها می بخشد و با سبک آشپزخانه نیز هم خوانی دارد.


دیوار پوش سه بعدی

جنس دیوارپوش های تزئینی و سه بعدی از پلاستیک فشرده می باشد که برای قسمت های داخلی و  خارجی به کار گرفته می شود.سایز این تایل ها 50*50 است ، که دارای تنوع رنگی و طرحی بسیار می باشد.

دیوار پوش سه بعدی

از این نوع دیوارپوش های تزئینی و سه بعدی در فضای دیوار نشیمن ، یکی از دیوارهای رستوران یا سایر مکان های مختلف به طور دکوراتیو کاربرد دارد باعث تمایز شکیلی میان آن دیوار و فضا ایجاد می کند و تاثیر فراوانی  در دکوراسیون داخلی می گذارد. شما میتوانید با استفاده از این نوع دیوارپوش در دکوراسیون داخلی خود حال و هوای کاملا متفاوت و شیک را به فضای خود ببخشید. استفاده از این دیوارپوش های سه بعدی به علت برجستگی که دارند می توانند منزل یا مکان مورد نظرتان را به محیطی خاص تبدیل نماید

دیوارپوش های تزئینی که از آن برای پوششی برجسته در دیوارهای داخلی استفاده می کنند محصولی نوین از گروه دیوارپوش ها می باشد که برای دیوارهای داخلی منازل ، ادارات ، فروشگاه هاو ... برای به وجود آوردن فضایی زیبا ، خاص  و شکیل طراحی شده است.

مزایای دیوار پوش سه بعدی

 • دارای قابلیت شست و شو دیوارپوش های دکوراتیو
 • ضد رطوبت بودن دیوارپوش تزئینی
 • عایق صوتی ( آکوستیک )
 • دارای خاصیت رنگ آمیزی و پتینه کاری روی دیوارپوش سه بعدی
 • سرعت در نصب دیوارپوش سه بعدی
 • دارای طرح های ساده با  رنگ آمیزی دیوارپوش تزئینی
 • قابلیت تغییر آسان در چینش پنل های دیوارپوش سه بعدی
 • دارای وزن سبک و خیلی کم این دیوارپوش های تزئینی سبب  حمل و نقل راحت تر آن شده است
 • برخوردار از فضایی برای عبور سیم کشی و تاسیسات در پشت دیوارپوش های سه بعدی
 • دیوارپوش سه بعدی برای دیوارها در نمای داخلی می تواند به حالت دیوارپوش و دکوراتیو استفاده شود
 • دیوارپوش سه بعدی برای دیوار نما در ساختمان ها نیز به کار گرفته می شود

نحوه زیرسازی دیوارپوش

جزئیات نصب دیوار پوش (PVC) :

برای نصب دیوار پوش های پی وی سی از 2 راه استاندارد به کار گرفته می شود :

 1.  نصب مستقیم بر روی دیواره گچ و خاک
 2.  نصب توسط شاسی زیر سازی فلزی

نصب مستقیم بر روی دیواره گچ و خاک :

با وجود دیواره گچ و خاک تراز ( شاقولی ) و نبود هر نوع رطوبت ، ترک خوردگی و ... در سطوح بنایی ، پانل های پی وی سی به وسیله میخ کوب و یا منگنه کوب بادی بر روی دیوار داخلی نصب می شود.

نصب توسط شاسی زیرسازی فلزی :

بهترین راه نصب پی وی سی توسط زیرسازی فلزی می باشد .

ویژگی های نصب پی وی سی با زیرسازی فلزی :

• ایجاد سطحی تراز تا 7 سانتی متر بیرون زدگی (با وجود هر نوع ناترازی در دیواره اصلی)

• رد کردن تاسیسات برقی ، عایق های صوتی ، حرارتی و ... از جاهای خالی پشت پانل تا دیوار اصلی

• قابلیت جمع آوری و انتقال دیوار پوش بدون صدمه زدن به پانل های پی وی سی

• هم خوانی پروفیل های گالوانیزه بهکار برده شده در زیرسازی با فضاهای مرطوب

قطعات لازمه :

• شاسی گالوانیزه F47

• براکت

• ریسمان

• اتصالات ( پیچ ، رول پلاک ، پیچ پروانه ای ، میخ چاشنی ، منگنه کوب بادی ، میخکوب )

• پروفیل گالوانیزه رانر و استاد ( برای اجرای دیوار پارتیشن)

مراحل اجرا دیوار پوش پی وی سی :

الف) بر روی دیوار داخلی بنا :

 1.  همه جاهایی که قرار است بر روی آن پانل های پی وی سی به کار برده شود باید از اول به وسیله کارشناس بازدید شده و با عنایت به وضعیت پروژه ( نوع متریال دیوار اصلی ، محل نصب تاسیسات برقی و مکانیکی ، وجود رطوبت و ... ) جزئیات اجرایی متناسب ارائه می شود.
 2.  با عنایت به نقشه و نوع چیدمان ، زیرسازی مخالف جهت پانل های پی وی سی در نظر گرفته می شود . ( مثلا اگر که شاسی زیرسازی در راستای عمودی نصب شود ، پانل های پی وی سی آن در سمت افقی قرار می گیرد . )
 3. خط تراز را بر روی دیوار تعیین می شود ( با به کارگیری از ریسمان ، تراز لیزری و ... ) و با فاصله های 50 سانتی متر ، براکت ها به وسیله پیچ و رول پلاک به دیوار اصلی متصل می شوند .
 4.  بعد از نصب یک ردیف از براکت ها ، سایر ردیف ها با فاصله های 50 سانتی متر بر روی دیوار پیچ و رول پلاک می شوند.
 5.  با عنایت به حجم عبور تاسیسات و ناهمسانی دیوارها ، پروفیل های F47 را با بیشترین میزان 7 سانتی متر از دیوار اصلی به براکت های نصب شده ، پیچ می کنند.
 6.  پس از پایان زیر سازی ، نصب پانل های پی وی سی مخالف جهت پروفیل های F47 شروع می گردد.

  پانل های پی وی سی به وسیله زبانه هایی که در گوشه های آن وجود دارد به همدیگر چفت و بست می شوند .

  شایان ذکر است که هر کدام از پانل ها به وسیله لبه های بغلیشان به شاسی نصب شده ، پیچ می شود.

 7.  در آخرین مرحله اجرا در خصوص نصب ابزار های پی وی سی ( ابزار لبه دیواری ، نبشی ثابت و تاشو ، قرنیز و ...) می باشد که به وسیله چسب به پانل ها متصل می شوند.

ب) بر روی دیواره کاذب :

 1.  چنانچه دیوار بنایی وجود نداشته باشد ، با به کارگیری از پروفیل های گالوانیزه رانر و استاد نسبت به به وجود آوردن دیواره ای کاذب (پارتیشن) اقدام می گردد.

  رانر سازه ای به شکل U است که استاد های C شکل را شامل می شود.

  با عنایت به نقشه و جهت نصب پانل ها ، در اول و آخر دیواره کاذب را رانر می گذارند و به بنا رول بولت می شود .
 2.  میان رانر های نصب شده ، استاد ها با فاصله های 50 سانتی متر قرار داده می شود.
 3.  پس از تمام شدن اسکلت فلزی دیوار کاذب ، پانل ها مخالف جهت استاد ها به سازه پیچ می گردد.

  (شایان ذکر است که بر روی دیوارهای پارتیشن رانر و استاد هیچ نوع  بار مرده ای مثل اسپلیت، درب و ... اضافه نشود. )


آموزش نصب دیوار پوش

نحوه نصب ديوار پوش پی وی سی

نصب دیوارپوش پی وی سی در زمان اندک و به آسانی انجام می شود. اما بدین معنی نیست که کلیه افراد قادرند آنها را نصب کنند. بلکه برش، گزینش طرح، قرار دادن لایه در بخش های خاصی از دیوار و ... احتیاج به مهارت دارد که فقط از عهده تولید کنندگان و طراحان بر می آید. برای نصب دیوارپوش های پی وی سی توجه به بعضی نکات لازم می باشد که بدین شرح می باشد:

چگونگی نصب ديوار پوش پی وی سی

عنایت به فضاهای خاص در نصب دیوار پوش

نصب دیوارپوش پی وی سی بر روی دیوارهای مسطح به آسانی صورت می گیرد ولی در بعضی از بخش های ساختمان به توانایی بیشتری نیاز است. مثلا بخش های عبور لوله ها و یا کابل ها، به وجود آوردن یک سطح تراز و یکدست به دشواری صورت می گیرد و به تمرکز و ریزه کاری نیاز است. کسانی که در این حیطه تبحر دارند، اول بایستی بر روی دیوارها زیرسازی کرده و به فاصله و تعداد خطوط دقت شود. در چنین وضعیتی دیوارپوش های پی وی سی با استحکام بیشتری نصب می شوند که در نتیجه در مقابل هر نوع حادثه و صدمه ای مقاوم خواهند بود.

چگونگی نصب ديوار پوش پی وی سی

قوس دادن و خم کردن دیوارپوش ها

در بعضی از قسمت های ساختمان احتیاج است  که دیوارپوش خم یا قوس داده شود. مثلا در بخش هایی که نمای دیوارها با گچ ایجاد و دیوار از حالت صافی بیرون آمده، به دیوارپوش متناسب با نما احتیاج دارید. اشخاص کاردان می توانند به سادگی و متناسب با نماهای دیوار، بر روی دیوارپوش ها قوس و خمیدگی به وجود آورند و بعد آنها را بر روی سطح دلخواه نصب کنند. ولی چگونگی به وجود آوردن قوس تبحر خاصی را می خواهد طلبد که هر کسی  از پس آن بر نمی آید.

مقاوم کردن قطعات دیوار پوش ها

انواع دیوارپوش پی وی سی توسط پیچ و مهره ها به همدیگر وصل می شوند که نصاب باید بتوانند به نحو احسن بخش های نر و ماده را بر روی یکدیگر قرار دهد که دیوارپوش ها در برابر ضربه و یا هر فشار دیگری استحکام بالایی داشته باشند. بعضی اوقات نیز به جهت بالا بردن میزان مقاومت احتیاج است تا دیوارپوشها به مقدار اندکی خم شوند. از طرفی هم شیارهای دیوارپوش های پی وی سی بایستی به طور مناسب در کنار یکدیگر قرار بگیرند و در آخر از چگونگی صحیح کنار هم قرار گرفتن آنها، مطمئن شد.

به کار گیری از روکش های متناسب

یکی دیگر ازفنون نصب دیوارپوش های پی وی سی، به کارگیری از دیوارپوش هایی‎ست که صاف باشند، به نحوی که بتوانند لبه های نری و مادگی دیوارکوبرا  پوشش دهند و با نصب قطعات، فاصله میان نری و مادگی بدون روکش باقی نمانند. اگر چنین وضعیتی به وجود نیاورید هیچ ضمانتی برای استحکام دیوارپوش های پی وی سی نخواهد بود.

چگونگی نصب ديوار پوش پی وی سی

انتخاب نوع و طرح قرنیز و لبه های کنج

از آنجا که قرنیزها نیز بخشی از دیوارپوش های پی وی سی می باشند، نصب آنها بسیار مهم است که باید به طور نر و ماده و توخالی باشند. با چنین شرایطی می توان بخش زیرین قرنیز را اول به دیوار وصل کرد و بعد با عبور سیمها و یا لوله های با قطر کم، فضای نمای دیوارپوش های پی وی سی را بر روی آن قرار داد. نصب این بخش از دیوارپوش ها عمدتا سخت تر است به این خاطر که کلیه بخش های نما به وسیله قرنیزهای پی وی سی پوشش داده نمی شود و در نهایت موقع نصب باید مقداری از قرنیز بالاتر از سطح زمین نصب گردد. این کار به تخصص احتیاج دارد. اگر چنین نباشد نمی توان نمای زیبایی را به وجود آورد.

تنظیم لبه های دیوارپوش های پی وی سی

یکی از مسائل پر اهمیت در رعایت زیبایی دیوارپوش های پی وی سی، تئجه بهفارسی بر کردن لبه های دیوارپوش هاست که دو بخش بایستی به طور صحیح بر روی یکدیگر قرار بگیرند. اگر چنین نباشد برش آنها به درستی صورت نمی گیرد و حاصل کار نیز زیبا نمی شود. همچنین با سپری شدن زمان امکان دارد نما از بخش زیرین دیوارپوش جدا شود. در نتیجه بایستی زمان تنظیم بخش های دیوارپوش، بعضی مواقع از چسب استفاده کرد.

چگونگی نصب ديوار پوش پی وی سی

نصب دیوارپوش های پی وی سی بر روی انواع سطوح

از آنجا که یکی از اصلی ترین مزایای دیوارپوش های پی وی سی، نداشتن محدودیت برای نصب بر روی انواع سطوح می باشد، می توان آنها را بر روی هر سطحی نصب کرد؛ مگر نحوه نصب است که بایستی با عنایت به سطح دلخواه انجام شود. مثلا  برای نصب دیوارپوش های پی وی سی بر روی سطوح ناهمسان  همچون دیوارهای سیمانی، کاشی و یا سنگ، به زیرساز چوبی احتیاج است. همچنین برای نصب دیوارپوش های پی وی سی بر روی سطوح گچی و پانل های چوبی می شود از میخ و چسب به کار برد تا استحکام دیوارپوش بیشتر شود.

به کارگیری از ابزار کار

در هنگام نصب دیوارپوش های پی وی سی از وسایلی مانند متر، خط کش، ابزار J-A2 به جهت پوشاندن لبه های ابتدا و انتهای کار، ابزار J-A3 به جهت به وجود آوردن زوایای 90 درجه در نبش کار و پیشانی، ابزار J-A5 برای پوشاندن محل وصل دو دیوارپوش و ابزار لبه تاشو برای کنج دیوارها و زوایای نا منظم به کار برده می شود. چگونگی کار با این ابزار در اختیار افراد متبحر و کاردان است.


تصویر عنوان گروه توضیح بروزرسانی
اجرای دیوارکوب طرحدار اجرای دیوارکوب طرحدار گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب وکاغذدیواری طراحی داخلی واجرای سقف کاذب وکاغذدیواری گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
اجرای دیوارکوب طرحدار لابی اجرای دیوارکوب طرحدار لابی گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
اجرای دیوارپوش طرحدار اجرای دیوارپوش طرحدار گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
اجرای دیوارکوب طرحدار اجرای دیوارکوب طرحدار گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن اجرای سقف کاذب طرحدار

1396/03/09
اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار

1396/03/09
اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی لابی طراحی ودکوراسیون داخلی لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی واجرای دیوارکوب فضای لابی طراحی واجرای دیوارکوب فضای لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب لابی طراحی داخلی واجرای سقف کاذب لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی داخلی سالن زیبایی طراحی داخلی سالن زیبایی سالن زیبایی

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی سالن زیبایی طراحی ودکوراسیون داخلی سالن زیبایی سالن زیبایی

1396/03/09
 طراحی واجرای سقف کاذب فضای مسکونی طراحی واجرای سقف کاذب فضای مسکونی گالری پروژه های مسکونی

1396/03/09
 طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای سالن پذیرایی طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای سالن پذیرایی گالری پروژه های مسکونی

1396/03/09
 طراحی واجرای سقف کاذب طرحدارفضای سالن پذیرایی طراحی واجرای سقف کاذب طرحدارفضای سالن پذیرایی گالری پروژه های مسکونی

1396/03/09
طراحی واجرای دیوارکوب فضای اداری طراحی واجرای دیوارکوب فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای دیوارکوب اتاق مدیریت طراحی داخلی واجرای دیوارکوب اتاق مدیریت گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار اتاق مدیریت طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار اتاق مدیریت گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی واجرای دیوارکوب فضای اداری طراحی واجرای دیوارکوب فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی و اجرای سقف کاذب طرحدارفضای اداری طراحی و اجرای سقف کاذب طرحدارفضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی داخلی فضای اداری طراحی داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای اداری طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی اتاق مدیریت طراحی ودکوراسیون داخلی اتاق مدیریت گالری پروژه های اداری

1396/03/09