فروش، طراحی و اجرای استان تهران

سقف کاذب

تفاوت سقف کاذب با کناف

در ابتدا باید این موضوع اشاره کنیم که سقف کناف خود یک نوع سقف کاذب می باشد و اکثر مردم به اشتباه سقف کناف را جدا از از سقف کاذب می پندارند.

حال به بررسی سقف کناف و رابیتس می پردازیم:

احتمالا تعداد کمی از سازنده ها  در تجربیات کاری خود با مشکل انتخاب سقف کاذب برخورد میکنند و شاید اصلا با این سوال مواجه نشوند که  کناف بهتر است یا رابیتس ؟ 

به جهت پرداخت و ارزیابی دو سیستم ساختمانی بایستی هدف از این نقد را معلوم نماییم، در نتیجه  این قیاس از چندین جهت مورد بررسی قرار می گیرد:

الف – تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ زمان اجرا : در سیستم رابیتس کاری و گچ کاری برای سقف کاذب ، کار در سه گام صورت می گیرد (جوشکاری – بستن صفحات رابیتس – گچ کاری )، که در سیستم کناف (ساخت و ساز خشک ) احتیاجی به جوشکاری نیست ( اتصالات سقف کاذب کناف به شکل پیچ و میخ به سقف اصلی وصل می گردد ) ، همچنین فرایند گچ کاری نیاز به گذاشتن وقت زیادی برای خشک شدن و همچنین خروج نخاله های تولید شده مربوط به آن است. در این قیاس معلوم می شود  که از لحاظ زمانی سرعت اجرای سقف کاذب کناف ،فوق العاده بیشتر است.

ب - تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ هزینه اجرا : تفاوت این دو سیستم از لحاظ هزینه های اجرایی، همیشه با تفاوت عقیده های فراوانی بین متقاضیان هر کدام از این دو ، همراه است ، ولی با چشم اندازی منصفانه و کلی ( در صورتی که کلیه پارامتر های مستلزم هزینه در وضعیت همسان ارزیابی شود ) می توان گفت : هر دو مدل سقف کاذب ذکر شده از نظر هزینه ظاهری ، با یکدیگر شبیه هم هستند ، ولی در صورتی که "زمان" را به عنوان پول مورد اهمیت قرار دهیم ، هزینه های مربوط به برق و جوشکاری ، جا به جایی به علت حجم بالاتر مصالح مربوط به سقف رابیتس ،برون ریز نخاله های ساختمانی بعد از کار و نظافت آن و ... مورد اهمیت و تامل می باشند. و خلاصه این طور می توان بیان کرد : با اینکه هزینه های ظاهری هر دو مدل سقف کاذب حدودا برابر هستند ، ولی هزینه های جانبی رابیتس و گچ از کناف بالاتر است .

ج – تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ وزن بار مرده : از لحاظ تفاوت وزن حاصل از محموله مرده سقف کاذب کناف و رابیتس ، کم وزنی قابل مشهود کناف برتری دارد.

د - تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ ترمیم پذیری و اسانی در تغییرات : در ساختمانها بعد از طی مدتی، احتمال دارد لوله های تاسیساتی رد شده از سقف کاذب به مرور فرسوده و گاهی به نشت مایعات برسد. همچنین دیده شده است ، بعد از سپری شدن 10 الی 15 سال از عمر یک واحد مسکونی نیاز به تغییر دکوراسیون ( مرمت ساختمان ) احساس میشود.

در چنین شرایطی اولویت با کناف می باشد ، به این علت که سقف کاذب کناف ( در قیاس با رابیتس ) خیلی راحت تر باز و بسته می شود، و همچنین راحت تر می توان به ان دسترسی پیدا کرد و آن را ترمیم نمود.

ه – تعداد نفرات اجراکننده : همانطور که گفتیم کار سقف کاذب رابیتس و گچ با سه گروه ( جوشکار – رابیتس بند – گچ کار ) یا گاها دو گروه ( جوشکار و رابیتس بند – گچ کار ) می توان پروژه را آغاز نمود که همین کار در اجرای سقف کاذب کناف تنها با یک اکیپ دو نفره به جهت هر واحد قابل اجرا است.

و - تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ کیفیت : در این قیاس نیز اگر عادلانه بخواهیم نظر دهیم باید گفت  : اگر کار کناف به دست یک گروه خبره صورت گیرد از لحاظ کیفیت فاقد هر نوع نقص و مشکل می باشد ولی در صورتی که  استاندارد ها و ضوابط رعایت  نشود و در مراحل نصب از اکیپ با سابقه به کار گرفته نشود ، نباید انتظار حاصل خوبی را داشت .

در مجموع زمانی همه فکر کارفرما بر پایه کاهش هزینه ها باشد و به کیفیت و زبدگی و توانایی مدیریتی و اجرایی پیمانکار توجهی نداشته باشد، توقع کیفیت ، غیر عقلانی است

ز – تفاوت کناف و رابیتس از لحاظ  تناسب با احیا ساختمان : با قاطعیت تمام می توان گفت در حیطه مرمت ساختمان نیز به عللی که گفته شد ، کناف حرف اول را میزند ( عدم به کارگیری از جوشکاری و آسیب به سرامیک و شیشه و .. ، سرعت بالا ، اجرا با نفرات کمتر ، سرعت فوق العاده بیشتر و رنگ پذیری کار به محض اتمام کار )

 


چگونه سقف کاذب نصب کنیم

سقف کاذب مشبک:

این سقف ها از یک زیر سازی فلزی به همراه تایل های 60 در 60 سانتیمتری برخوردار می باشند  که روی این سازه ها نصب می شوند و قابلیت دسترسی به قسمت فوقانی آن به طور خیلی ساده میسر می باشد و  همه تاسیسات خیلی راحت در اختیار شما هستند.

تایل های کاربردی قبلا رنگ شده اند و یا از روکش برخوردار هستند که متریال به کاربرده شده در روکش ها PVC یا آلومنیوم است. به علت آنکه آن ها نیازی به رنگ آمیزی ندارند سرعت اجرایی این نوع از سقف افزایش می یابد و هزینه آن ها هم کمتر است.

در بعضی فضا ها که تاسیسات زیادی از سقف عبور رد شده است و یا احتمال آتش سوزی و گرمای زیاد هست بایستی از تایل های با روکش آلومنیوم به کار برده شود که در مقایسه با تایل های PVC تا حدی هزینه آن ها بیشتر است.

خود این تایل ها نیز از دو نوع آکوستیک و غیر آکوستیک (ساده) تشکیل شده است، در اماکنی مثل سینما ، آمفی تئاتر و دیگر فضاهایی که نیاز به عایق صوتی می باشد از تایل های آکوستیک به کار گرفته می شود.

نحوه نصب سقف کاذب:

در مرحله اول نبشی هایی در تمامی اطراف بخش مورد نظر نصب می شود که در اصل به منظور نخستین سازه های باربر به شمار می آید، مرحله دوم به کار گذاشتن سازه بعدی سقف کاذب مشبک سپری می باشد که از انتهای کلیک برخوردار می باشد و به همدیگر وصلند و به وسیله حفره هایی که در آن موجود است به سقف اصلی وصل می شود.

مزایا:

به کارگیری آن ها در لابی ها، ادارات، سالن های کنفرانس، کریدورها، سالن های نمایش فروشگاه ها و .....


سقف کاذب تایل

سقف های کاذب و آکوستیک تایل در گروه  سقف های متحرک ، بسته و دکوراتیو قرار گرفته اند. نمای اصلی و قابل مشاهده سقف کاذب تایل  شامل سطوح با درزها و خطوط متقاطع مربع و مستطیل شکل 30cm و 60cm و ... که از پانل های آلومینیومی ، مینرال ( الیاف معدنی ) ، گچی ، ... تشکیل شده است می باشد. پانل ها با قدرت عمود بر سطح بر سر جای مقرر قرار می گیرند و یا از قسمت بیرون می آیند. امکان جذب صوت و پایین اوردن حجم و القای مختصات دو بعدی ، ... از دیگر مزایای این گروه به شمار می آید.

سقف های کاذب تایل به 2 گروه تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • سازه نمایان - با امکان نصب از بالا
  • سازه پنهان - با امکان نصب از پائین

منطبق شدن با هر نوع دیوار چینی ساختمان در سقف کاذب تایل به نحوی می باشد که لزومی به کاربرد مصالح جانبی و مکمل یا به وجود آوردن باکس که ضریبی از ابعاد تایل باشد، ندارد.

مناسب ترین و ایده آل ترین  سیستم استاندارد و پیشنهاد شده گروه تزئینی آذران دکور جهت آویز انواع سقف تایل ( در صورت برخوردار بودن از ارتفاع مکفی در پشت سقف کاذب ) ، سیستم آویز فنری و شاسی آهنی میباشد.


سقف کاذب اتاق خواب

در این مقاله قصد معرفی چند مدل سقف کاذب اتاق خواب را داریم که از کناف بهره گرفته اند. یکی ازویژگی های کاربرد از سقف کاذب این است که شخص قادر است نورپردازی خاصی بر روی سقف به طور نور مخفی پیاده کند.

ضمنا می توان با به کارگیری از کناف، طرح های بسیار زیاد و شکیلی را بر روی سقف اتاق خواب داشت. مثلا می توانید شکلی را از روی سقف طراحی کرده و تا روی دیوار اتاق خواب و پشت سرویس خواب، ادامه دهید. و نیز می توانید اشکالی مثل شکست را روی سقف طراحی کرده و  از بین آن نور پردازی ویژه ای را رد کنید. این طرح ها تماما از امکان اجرا و پیاده سازی با کناف برخوردارند.

ازسوی دیگر شما می توانید با به کار بردن سقف کاذب با کناف، آن را نقاشی کرده و دکوراسیون منحصر به فردی برای اتاق پدید آورید.

 

Related image

Image result for ‫سقف کاذب اتاق خواب‬‎

Related image

Related image

Related image

Related image

Related image

Related image

Related image

 


هر آنچه که باید در مورد سقف کاذب بدانید

هر آنچه که باید در مورد سقف کاذب بدانید

در حالی که شما خانه جدید خود را طراحی و یا قدیمی خود را بازسازی، چند چیز است که شما را به عنوان یک آشپزخانه مدولار و یا سقف پر زرق و برق وجود دارد. در حالی که سقف کاذب ممکن است به راحتی صدایی داشته باشد، مواردی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری درباره این که آیا واقعا می خواهید یا نه، باید به خاطر بسپارید. در زیر چند چیز است که باید قبل از گرفتن سقف کاذب انجام شود.

نصب آسان

اگر شما خانه خود را بازسازی کنید و می خواهید یک سقف کاذب را به دکوراسیون موجود اضافه کنید، متخصصان استخدام کنید که وظیفه ای در عرض یک یا دو روز به پایان برساند.

ارتفاع را بررسی کنید

بعضی از سقف ها نیاز بیشتری نسبت به دیگران دارند، بنابراین ارتفاع را قبل از اینکه بطور مداوم به حالت تعلیق درآید، انتخاب کنید. آمادگی برای اضافه کردن یا کاهش چند اینچ ارتفاع به عنوان صفحات خواهد شد تا برخی از اتاق.

اندازه و طراحی

اگر می خواهید یک سقف کاذب در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید، بررسی کنید که آیا می خواهید کل سطح یا نزدیک به اتصالات روشنایی را پوشش دهید. از آنجا که سقف های کاذب ذکر شده است هزینه کمی بیشتر برنامه بودجه خود را بر این اساس. تا آنجا که به طرح ها مربوط می شود، مربع ها و مستطیل ها محبوب هستند اما چندین گزینه در بازار وجود دارد که می تواند سبک های مدرن مراکش یا سنتی عربی را به خانه شما اضافه کند.

رنگ

همه سقف های کاذب نیاز به سفید شدن دارند. شما می توانید کمی بیشتر تجربی و استفاده از رنگ های مختلف. در حالی که سایه های سفید و کرم معمولا به نظر تمیز و ترد می اندازند، سایه های خاکستری مانند قهوه ای و نارنجی باعث می شود که سقف سنگین تر شود و بنابراین محیط زیست غنی می شود.

تغییرات

این واقعا آسان نیست که ثابت یا نصب وسایل در یک سقف معلق باشد. با این حال شما می توانید یک حرفه ای برای برش بخش کوچکی از سقف را دریافت کنید و بعدا می توانید آن را اصلاح کنید. اما ایده آل است که همه چیز را به خوبی در پیش رو برنامه ریزی کنید تا مجبور نباشید محصول نهایی را لمس کنید.

تعمیرات و تعمیرات در آینده

سقف کاذب معمولا تعمیر و نگهداری سنگین را نیازی نیست. تمیز کردن منظم سقف با یک اسفنج فقط انجام می شود. اما اگر سقف کاذب سفید باشد، ممکن است گاهی اوقات به گرد و غبار برسد. زمانیکه می تواند شروع به خشن شدن کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که مجددا آن را رنگ کنید.

اگر به نقطه ای برسید که طراحی یا شکل سقف آن را دوست ندارید، در واقع لازم نیست همه چیز را پایین آورید. شما فقط می توانید کاشی های خاصی را بردارید یا آنها را بشکنید و جایگزین آن های قدیمی با جزئیات جدید و ویولا شما سقف جدیدی دارید!


تصویر عنوان گروه توضیح بروزرسانی
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب وکاغذدیواری طراحی داخلی واجرای سقف کاذب وکاغذدیواری گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن اجرای سقف کاذب طرحدار

1396/03/09
اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار

1396/03/09
اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری اجرای سقف کاذب طرحدار سالن تجاری گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری طراحی واجرای سقف کاذب سالن تجاری گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب لابی طراحی داخلی واجرای سقف کاذب لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
 طراحی واجرای سقف کاذب فضای مسکونی طراحی واجرای سقف کاذب فضای مسکونی گالری پروژه های مسکونی

1396/03/09
 طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای سالن پذیرایی طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای سالن پذیرایی گالری پروژه های مسکونی

1396/03/09
 طراحی واجرای سقف کاذب طرحدارفضای سالن پذیرایی طراحی واجرای سقف کاذب طرحدارفضای سالن پذیرایی گالری پروژه های مسکونی

1396/03/09
طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار اتاق مدیریت طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار اتاق مدیریت گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی و اجرای سقف کاذب طرحدارفضای اداری طراحی و اجرای سقف کاذب طرحدارفضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای اداری طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای اداری طراحی داخلی واجرای سقف کاذب فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب اتاق مدیریت طراحی داخلی واجرای سقف کاذب اتاق مدیریت گالری پروژه های اداری

1396/03/09
اجرای سقف کاذب طرحدار فضای اداری اجرای سقف کاذب طرحدار فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
اجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس اجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن جلسه طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن جلسه آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن جلسه طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن جلسه آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن کنفرانس طراحی داخلی واجرای سقف کاذب سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس طراحی واجرای سقف کاذب طرحدار سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی داخلی و اجرای سقف کاذب طرحدار درمانگاه طراحی داخلی و اجرای سقف کاذب طرحدار درمانگاه مراکز بهداشتی و درمانی

1396/03/08
اجرای سقف کاذب فضای داخل راهرواداری اجرای سقف کاذب فضای داخل راهرواداری گالری پروژه های اداری

1396/03/06
طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدارفضای داخل لابی طراحی داخلی واجرای سقف کاذب طرحدارفضای داخل لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/06
اجرای سقف کاذب طرحدارفضای داخل لابی اجرای سقف کاذب طرحدارفضای داخل لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/06