فروش، طراحی و اجرای استان تهران

دیوارپوش

دیوارپوش طرح سنگ

دیوارپوش چیست ؟

دیوار پوش ها یکی از اجزاء مهم  در زیباییو دکوراسیون داخلی به شمار می آیند و در زیبایی فضایی داخلی محلی که به کار میرود نقش بسزایی دارد. از دیوارپوش ها هم برای محیط های داخلی ساختمان به کار گرفته می شود  و هم برای فضای خارجی ساختمان که با توجه به کاربرد آن نوع و متریال آن برگزیده می شود.

دیوار پوش داخلی :

این دیوارپوش ها نیاز به استحکام جندانی ندارند و زیبایی در آن بیشتر مورد اهمیت است. در نتیجه تنوع در این نوع دیوار پوش ها بالا است  و رقابت فراوانی میان سازندگان  دیوارپوش ها وجود دارد.

دیوار پوش های سنگی :

جنس ای دیوارپوش ها از سنگ های مصنوعی می باشد  که این سنگ ها به خاطر تنوع بسیار آن ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است و نصب این نوع دیوار پوش به شدن راحت می باشد.


دیوارپوش بین کابینت

با سپری کردن چندین ساعت در آشپزخانه احساس سر در گمی می کنید و می بینید که چه گونه تمام وسایل جابه جا شده اند؛ مگر اینکه خیلی دقیق باشید. با این حال زمانی که می‌خواهید محوطه مواد غذایی را مرتب سازی کنید، نمی‌توانیدخیلی سریع به این کار برسید. هرچه قدر بیشتر در آشپز خانه بمانید طبیعتا به هم ریختگی هم بیشتر خواهد بود. بنابراین  اگر دوست دار فضای آشپزخانه‌ خود می باشید، وقت آن است که راهی برای کنترل به هم ریختگی ها و لکه‌ها با دیوارپوش بین کابینتی پیدا بیابید.

چرا دیوارپوش؟

به کار گذاشتن یک دیوارپوش خوب با طراحی ایده آل، یکی از برترین روش ها برای تغییر دادن اساسی در قسمت آشپزخانه است. تفاوتی ندارد آشپزخانه‌تان بزرگ باشد یا کوچک؛ شما دیوارپوشی لازم دارید که با آشپزخانه هم خوانی داشته باشد. می‌توانید با حرکت ساده بدون اینکه هزینه زیادی پرداخت کنید فضای آشپزخانه را سرو سامان دهید.

دیوارپوش بین کابینت چیست؟

دیوارپوش بین کابینتی برشی از مواد می باشد که به دیوار پشت سینک، گاز یا کانتر آشپزخانه اضافه می‌ گردد. علت عمده به کار گیری از دیوارپوش در آشپزخانه، پاکسازی آسان سطوح می باشد تا از آلودگی‌ها و ذرات پخش شده مواد غذایی مثل لکه روغن و... روی دیوارهای رنگ‌شده یا کاغذدیواری جلوگیری نماید. دیوارپوش‌ها می‌توانند مدل و رنگ خاصی به آشپزخانه بدهد. به این نکته توجه کنید که دیوارپوش باید با سبک آشپزخانه هم خوانی داشته باشد. مثلا گذاشتن دیوارپوش با کاشی سرامیکی براق برای آشپزخانه‌ای مدرن خیلی گزینه خوبی است اما در آشپزخانه‌هایی که حالت سنتی و قدیمی دارند استفاده از کاشی‌هایی بدون لعاب و رنگ‌شده بهتر هستند؛ به این دلیل که گرما و فضای صمیمی به دیوارها می بخشد و با سبک آشپزخانه نیز هم خوانی دارد.


نحوه زیرسازی دیوارپوش

جزئیات نصب دیوار پوش (PVC) :

برای نصب دیوار پوش های پی وی سی از 2 راه استاندارد به کار گرفته می شود :

 1.  نصب مستقیم بر روی دیواره گچ و خاک
 2.  نصب توسط شاسی زیر سازی فلزی

نصب مستقیم بر روی دیواره گچ و خاک :

با وجود دیواره گچ و خاک تراز ( شاقولی ) و نبود هر نوع رطوبت ، ترک خوردگی و ... در سطوح بنایی ، پانل های پی وی سی به وسیله میخ کوب و یا منگنه کوب بادی بر روی دیوار داخلی نصب می شود.

نصب توسط شاسی زیرسازی فلزی :

بهترین راه نصب پی وی سی توسط زیرسازی فلزی می باشد .

ویژگی های نصب پی وی سی با زیرسازی فلزی :

• ایجاد سطحی تراز تا 7 سانتی متر بیرون زدگی (با وجود هر نوع ناترازی در دیواره اصلی)

• رد کردن تاسیسات برقی ، عایق های صوتی ، حرارتی و ... از جاهای خالی پشت پانل تا دیوار اصلی

• قابلیت جمع آوری و انتقال دیوار پوش بدون صدمه زدن به پانل های پی وی سی

• هم خوانی پروفیل های گالوانیزه بهکار برده شده در زیرسازی با فضاهای مرطوب

قطعات لازمه :

• شاسی گالوانیزه F47

• براکت

• ریسمان

• اتصالات ( پیچ ، رول پلاک ، پیچ پروانه ای ، میخ چاشنی ، منگنه کوب بادی ، میخکوب )

• پروفیل گالوانیزه رانر و استاد ( برای اجرای دیوار پارتیشن)

مراحل اجرا دیوار پوش پی وی سی :

الف) بر روی دیوار داخلی بنا :

 1.  همه جاهایی که قرار است بر روی آن پانل های پی وی سی به کار برده شود باید از اول به وسیله کارشناس بازدید شده و با عنایت به وضعیت پروژه ( نوع متریال دیوار اصلی ، محل نصب تاسیسات برقی و مکانیکی ، وجود رطوبت و ... ) جزئیات اجرایی متناسب ارائه می شود.
 2.  با عنایت به نقشه و نوع چیدمان ، زیرسازی مخالف جهت پانل های پی وی سی در نظر گرفته می شود . ( مثلا اگر که شاسی زیرسازی در راستای عمودی نصب شود ، پانل های پی وی سی آن در سمت افقی قرار می گیرد . )
 3. خط تراز را بر روی دیوار تعیین می شود ( با به کارگیری از ریسمان ، تراز لیزری و ... ) و با فاصله های 50 سانتی متر ، براکت ها به وسیله پیچ و رول پلاک به دیوار اصلی متصل می شوند .
 4.  بعد از نصب یک ردیف از براکت ها ، سایر ردیف ها با فاصله های 50 سانتی متر بر روی دیوار پیچ و رول پلاک می شوند.
 5.  با عنایت به حجم عبور تاسیسات و ناهمسانی دیوارها ، پروفیل های F47 را با بیشترین میزان 7 سانتی متر از دیوار اصلی به براکت های نصب شده ، پیچ می کنند.
 6.  پس از پایان زیر سازی ، نصب پانل های پی وی سی مخالف جهت پروفیل های F47 شروع می گردد.

  پانل های پی وی سی به وسیله زبانه هایی که در گوشه های آن وجود دارد به همدیگر چفت و بست می شوند .

  شایان ذکر است که هر کدام از پانل ها به وسیله لبه های بغلیشان به شاسی نصب شده ، پیچ می شود.

 7.  در آخرین مرحله اجرا در خصوص نصب ابزار های پی وی سی ( ابزار لبه دیواری ، نبشی ثابت و تاشو ، قرنیز و ...) می باشد که به وسیله چسب به پانل ها متصل می شوند.

ب) بر روی دیواره کاذب :

 1.  چنانچه دیوار بنایی وجود نداشته باشد ، با به کارگیری از پروفیل های گالوانیزه رانر و استاد نسبت به به وجود آوردن دیواره ای کاذب (پارتیشن) اقدام می گردد.

  رانر سازه ای به شکل U است که استاد های C شکل را شامل می شود.

  با عنایت به نقشه و جهت نصب پانل ها ، در اول و آخر دیواره کاذب را رانر می گذارند و به بنا رول بولت می شود .
 2.  میان رانر های نصب شده ، استاد ها با فاصله های 50 سانتی متر قرار داده می شود.
 3.  پس از تمام شدن اسکلت فلزی دیوار کاذب ، پانل ها مخالف جهت استاد ها به سازه پیچ می گردد.

  (شایان ذکر است که بر روی دیوارهای پارتیشن رانر و استاد هیچ نوع  بار مرده ای مثل اسپلیت، درب و ... اضافه نشود. )


انواع دیوارپوش با جنس های مختلف

اگر به دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود اهمیت می دهید، به شما پیشنهاد می کنم برای جلوه بخشیدن به دیوارهای منزل و یا محل کار خود از انواع دیوارپوش استفاده کنید. امروزه استفاده از انواع دیوارپوش در بین افراد با سلیقه های خاص بسیار رایج شده است. انواع دیوارپوش در رنگ ها و طرح های مختلفی در بازار موجود می باشد.

انواع دیوارپوش دارای جنس های مختلفی می باشد که عباتست از؛ چوب، سنگ، پلاستیک، سلولز و کاغذ .که در اینجا انواع دیوارپوش را ما به شما معرفی خواهیم کرد.

 

دیوارپوش

ديوار پوش چوبي 

چوب ها به این خاطر که دارای رنگ ها و طرح های ویژه ای می باشند، استفاده آنها در فضای داخلی جلوه ای ویژه و خاص به فضا می بخشد و حس آرامش را به وجود می آورد.

اما متاسفانه چوب از نظر قیمتی بسیار گران است. از این رو در بیشتر مواقع از روکش های طبیعی و یا حتی در واردی خاص از روکش های مصنوعی در آنها به کار گرفته می شود. دیوارپوش های چوبی به عنوان یکی از انواع  دیوارپوش دارای خاصیت ضد نفوذی صدا و حرارت می باشد.

 

دیوار پوش مختلف

ديوارپوش  سنگي 

این نوع که یکی از انواع دیوارپوش ها به حساب می آید، در بیشتر ساختمان ها کا رآیی دارد و از آنها زیاد به کار می رود. دارای تنوع زیادی در رنگ و طرح های آن می باشد. برای داخل منزل ها یا محل های کار بیشتر از سنگ های الماس تراش، آنتیک و .... نیز به کار می رود.

دیوارپوش انواع

 

ديوارپوش هاي سلولزي

دیوارپوش های سلولزی از الیاف های مصنوعی و سلولز ساخته شده است. نصب آن بسیار سریع می باشد. و همچنین دارای ویژگی نفوذ ناپذیری در مقابل حرارت و صدا می باشد.

 

کاغذ دیوارپوش

كاغذ ديواري 

كاغذ ديواري  از خیلی زمان های پیش مورد استفاده عموم مردم بوده و همچنان هم در بین مردم شناخته شده است و استفاده فراوانی از آن می شود. دارای طرح های مختلفی مثل، طرح چوب، طرح آجر و همچنین طرح حهای سنتی بسیار زیبایی می باشد. کاغذ دیواری ها به عنوان یکی از انواع دیوارپوش دارای کیفیت های مختلفی می باشدو به راحتی قابل تمیز کردن هستند.

 


مزایای دیوارپوش pvc

دیوارپوش pvc ، دارای جنس پلی وینیل کربنات می باشد که تقریبا شبیه به  پلاستیک است. دیوارپوش pvc  یک روکش شبیه چوب دارد که به دیوار ها نمای خاص و ویژه ای می بخشد. عرض آن ها تقریبا  15 سانتی بوده و به علت آن که دارای انعطاف پذیری زیادی می باشد مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

دیوار پوش pvc  دارای قیمت های مناسبی می باشد و ازنظر مالی بسیار به صرفه خواهد بود. دارای طرح ها و رنگ های بسیار زیبا و دلنشینی می باشد که جلوه ای خاص به فضای داخل و یا خارج از ساختمان شما می دهد. دیوار پوش pvc در صنعت های شیمیایی جزء با اهمیت ترین نوع از محصول می باشد.

 

دیوار پوش pvc

مزیت های  استفاده از  دیوارپوش PVC

 • در برابر  ضربهای موضعی بسیار مقاوم است 
 • در کم ترین زمان ممکن قابل نصب است
 • قابلیت ضد حشره ای
 • پوششی زیبا  و خاص برای دیوار ها 
 • عایقی مناسب به منظور جلوگیری از نفوذ گرما  و سرما
 • دقیقا  بعد از سفت کاری می توان آنها را به کار برد
 • جهت سبک کردن سازه ساختمان ها و جلوگیری از آسیب های مخرب در زلزله
 • عایق مناسبی برای صدا
 • دوام بسیار بالا
 • ضد آب بوده و قابلیت شستشو دارد.

دیوارپوش pvc

موارد استفاده از دیوار پوش pvc

دیوارپوش PVC  در بیشتر موارد نمی شود از آن  برای ورودی ها و جاهای شلوغ و پر رفت و آمد  استفاده کرد. دیوارپوش pvc در دیوار های منازل و ادارات نیز مورد استفاده فراوان می باشد. دیوارپوش های pvc برای مکان هایی که دارای رطوبت است بسیار مناسب می باشد. از جمله این مکان ها عبارتست از:  دیوارسونا، استخرها ٬ حمام ها و …برای نصب  دیوارپوش pvc نوع قرنیزی که استفاده می شود بسیار با اهمیت است. که در بیشتر موارد قرنیز های pvc  از نوع نر و ماده به کار گرفته می شود.


تصویر عنوان گروه توضیح بروزرسانی
اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
اجرای دیوارپوش طرحدار اجرای دیوارپوش طرحدار گالری پروژه اجرایی

1396/03/09
طراحی داخلی واجرای دیوارپوش سالن جلسه طراحی داخلی واجرای دیوارپوش سالن جلسه آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی واجرای دیوارپوش سالن کنفرانس طراحی واجرای دیوارپوش سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/06
اجرای دیوارپوش طرحدار اتاق جلسه اجرای دیوارپوش طرحدار اتاق جلسه گالری پروژه های اداری

1396/03/06
اجرای دیوارپوش طرحدارفضای داخل لابی اجرای دیوارپوش طرحدارفضای داخل لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/06
اجرای دیوارپوش طرحدارفضای داخل لابی اجرای دیوارپوش طرحدارفضای داخل لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/05
طراحی واجرای دیوارپوش فضای اداری طراحی واجرای دیوارپوش فضای اداری گالری پروژه اجرایی

1396/03/01
اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/01
طراحی واجرای دیوارپوش فضای اداری طراحی واجرای دیوارپوش فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/01
اجرای دیوارپوش فضای اداری اجرای دیوارپوش فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/01
طراحی داخلی واجرای دیوارپوش فضای اداری طراحی داخلی واجرای دیوارپوش فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/01
اجرای دیوارپوش فضای اداری اجرای دیوارپوش فضای اداری گالری پروژه اجرایی

1396/02/26
اجرای دیوارپوش فضای داخل حیاط خلوت اجرای دیوارپوش فضای داخل حیاط خلوت گالری پروژه اجرایی

1396/02/26
طراحی داخلی واجرای دیوارپوش فضای پاسیو طراحی داخلی واجرای دیوارپوش فضای پاسیو گالری پروژه اجرایی

1396/02/26
اجرای دیوارپوش فضای داخل منزل اجرای دیوارپوش فضای داخل منزل گالری پروژه های مسکونی

1396/02/16
اجرای دیوارپوش و سقف کاذب طرحدار فضای اداری اجرای دیوارپوش و سقف کاذب طرحدار فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/14
طراحی داخلی واجرای دیوارپوش طرحدار لابی طراحی داخلی واجرای دیوارپوش طرحدار لابی گالری پروژه های تجاری

1396/02/13
طراحی واجرای دیوارپوش فضای داخل اتاق جلسه طراحی واجرای دیوارپوش فضای داخل اتاق جلسه آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/02/13
اجرای دیوارپوش فضای داخل اتاق جلسه اجرای دیوارپوش فضای داخل اتاق جلسه آذران پلاستیک طراحی و اجرای فضای جلسات

1396/02/13
طراحی واجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری طراحی واجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/13
طراحی و اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری طراحی و اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/13
طراحی و اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری طراحی و اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/13
اجرای دیوارپوش فضای داخل دامپزشکی اجرای دیوارپوش فضای داخل دامپزشکی گالری پروژه اجرایی

1396/02/10
اجرای دیوارپوش فضای داخل مطب اجرای دیوارپوش فضای داخل مطب گالری پروژه اجرایی

1396/02/10
اجرای دیوارپوش فضای داخل مطب اجرای دیوارپوش فضای داخل مطب گالری پروژه اجرایی

1396/02/10
اجرای دیوارپوش طرحدار راهرو اجرای دیوارپوش طرحدار راهرو گالری پروژه اجرایی

1396/02/10
طراحی داخلی واجرای دیوارپوش فضای لابی تجاری طراحی داخلی واجرای دیوارپوش فضای لابی تجاری گالری پروژه های تجاری

1396/02/06
اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری اجرای دیوارپوش طرحدار فضای اداری آذران پلاستیک طراحی و اجرای مراکز اداری

1396/02/04