فروش، طراحی و اجرای استان تهران

دکوراسیون داخلی

استفاده از سقف کاذب در دکوراسیون داخلی

سقف های کاذب  همیشه موضوعات جذابی در معماری بوده و هستند. از سقف ها می توان به عنوان یکی از اجزایی نام برد که به وسیله آن ها می توان در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تغییرات بس دل نشین را به وجود آورد. یکی از تغییراتی که می توان در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کرد، استفاده از سقف های کاذب با طراحی های خاص و جذاب است. این سقف ها به شما کمک می کنند تا چهره ای نو به دکوراسیون داخلی منزل تان ببخشید و حس و حال کسالت و یکنواختی را از خانه خود دور کنید، سقف های کاذب با طرح های متنوعی که دارند و همچنین قابلیت نور پردازی در آن ها می توانند راه حلی باشند برای شما که می خواهید در زمان کوتاه در دکوراسیون داخلی منزل خود تغییر ایجاد کنید. متریال های موردنظری که می توان در سقف کاذب از آنها استفاده کرد عبارتند از :

  • پانل های پی وی سی که در عرض 20 سانتی متر و طول 6 متر می باشد.
  • تایل های 60*60 که دارای  طرح های مختلف می باشد.
  • سقف کاذب کناف که با طرح های مختلف برای سقف کاذب طراحی و اجرا می شوند.
  • سقف کاذب راهی هوشمندانه برای جداسازی فضاها

سقف های کاذب می توانند بر نقطه خاصی از خانه مانند میز غذاخوری تاکید کنند، و باعث شوند فضا جذاب تر به نظر بیاید، همچنین استفاده از سقف های کاذب به دلیل این که ارتفاع آن ها نسبت به سقف سازه ای ساختمان کمتر است، می تواند حرکت هوشمندانه ای برای جدا سازی فضا از یکدیگر بدون استفاده از دیوارها باشد.

نورپردازی، جلوه بخش سقف کاذب خانه شما

برای این که سقف های کاذب منزل تان جذاب تر به نظر بیاید می توانید از ترفندهای نورپردازی در آن ها استفاده کنید. برای سقف های کاذب می توانید از نورهای مخفی با رنگ هایی هماهنگ با رنگ دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید با این کار می توانید تجربه ای جدید از فضای منزلتان داشته باشید.


استفاده از سقف کاذب به عنوان عایق صوتی در فضا

از سقف های کاذب استفاده های دیگری نیز می توان کرد، برخی از این سقف های کاذب خاصیت عایق بودن دارند و می توان از آن ها در فضاهایی که میزان سر و صدا درآن ها بسیار بالا است مثل مهد کودک ها و یا سالن های اجتماعات استفاده کرد. همچنین این پنل ها با رنگ های مختلف که دارند قابلیت استفاده در هر فضایی را دارند.

طراحی های خلاقانه برای سقف کاذب

طراحی سقف های کاذب می تواند بسیار خلاقانه صورت بگیرد. به طور مثال برای ساخت سقف کاذب برای کتابخانه ها می شود از کتاب های معلق در فضا استفاده کرد. سقف هایی به این شکل که طراحی خلاقانه و خاص دارند علاوه بر این که بر جذابیت فضا اضافه می کنند باعث می شود فضا خلاقانه تر نیز به نظر بیاید و هماهنگی مناسبی میان اجزای داخلی ساختمان به وجود می آید.

سقف کاذب یکنواختی اتاق شما را از بین می برد

با استفاده از سقف های کاذب می توانید از یکنواختی فضا بکاهید و آن را تبدیل به فضایی کنید که می توانید ساعت ها در آن وقت بگذرانید. به طور مثال برای اتاق نشیمن خود که رنگ دیوارهای آن سفید و یکنواخت و خسته کننده است می توانید از یک سقف کاذب با طرحهای شلوغ استفاده کنید، این سقف می تواند با کف خانه شما نیز درگیر باشد و با نورپردازی آن می توانید در شب نیز از زیبایی سقف کاذب منحصر به فرد خود استفاده کنید.

سقف کاذب هایی برای سرویس بهداشتی شما

از سقف های کاذب در فضاهایی مانند حمام و سرویس بهداشتی نیز می توان استفاده کرد. سقف کاذب هایی که برای این فضاها استفاده می شوند عموما دارای جنس ضد آب هستند و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند. پس با خیال راحت می توانید از آن ها استفاده کنید. این سقف های کاذب حتی می توانند مانند نورگیر های طبیعی نیز در خانه استفاده کرد.

طرح چوب ها به دلیل حس چوبی که دارا می باشند، حس و حال خوبی به فضا می دهند. اگر مایل هستید حس دوستانه تر و صمیمانه تری را به فضای داخلی اتاق تان القا کنید می توانید از سقف کاذب پی وی سی روکشدار  استفاده کنید. سقف های کاذب طرح چوب طرح های متفاوتی دارند و استفاده از آن ها چهره ای نو به دکوراسیون داخلی اتاقتان می بخشد.هم چنین تایل های 60*60 طرح چوب نیز موجود می باشد که با نورپردازی به فضا زیبایی خوبی می بخشد.


چند دلیل برای استفاده از رنگ سفید برای طراحی دکوراسیون داخلی و دیوارها:

 بعضی از افراد هستند که رنگ سفید را برای دکوراسیون داخلیدیوارها رنگی خسته کننده می دانند و اعتقاد دارند که خانه را شبیه بیمارستان می کند. در زیر به دلایل و چگونگی استفاده از این رنگ اشاره شده است :

جایی برای خلاقیت در دکوراسیون داخلی :

درست مانند یک صفحه سفید نقاشی که هرچیزی که بخواهید می توانید در آن بکشید، رنگ سفید دیوارها نیز این اجازه را به شما می دهند تا هر طور که بخواهید قوه تخیل و خلاقیت خود را به کار اندازید، دیوار اتاق ، محل کار یا هرجای دیگر را همانطور که می خواهید برای انجام دکوراسیون داخلی طراحی کنید.

بازی با رنگ ها در دکوراسیون داخلی :

اگر بالشتک ها و پارچه های رنگارنگ را دوست دارید ، بهتر است رنگ های اتاق ها را سفید انتخاب کنید با این کار دستتان برای انتخاب رنگ ها ی مختلف باز است.این کار برای اتاق هایی که تحول در آنها زود به زود انجام می گیردمانند اتاق خوب ها و اتاق نشیمن ، بسیار مناسب است.

نشان دادن کارهای هنری در دکوراسیون داخلی :

در موزه ها و نمایشگاه های معروف جهان برای دکوراسیون داخلی فضاها ، رنگ سفید برای کارایی بیشتری برای دیوارها دارد.دیوار با رنگ سفید باعث می شود اجسام مورد نمایش در مرکز توجه بازدیدکنندگان قرار بگیرند.

سفید رنگی برای فضاهای باز در دکوراسیون داخلی :

هنگامی که چند اتاق در کنار هم قرار گرفته اند ، بهترین راه برای وسیع تر نشان دادن خانه ، بهره بردن از رنگ سفید است. این رنگ را نمی توان انکار کردزیرا در دکوراسیون داخلی با هر رنگ و هر طراحی هم خوانی و تعادل دارد.

رنگی کلاسیک برای دکوراسیون داخلی شما :

رنگ سفید همیشه یک رنگ زیبا با کلاس و به روز است، با نور شمع و طرح چوب به خوبی هماهنگی دارد. برعکس بعضی رنگ های دیگر ، رنگ سفید هیچ گاه خسته کننده نمی شود و رنگی است که تمام شدنی نیست.

هماهنگی رنگ سفید با تابستان و زمستان :

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی هم برای تابستان مناسب است و هم برای زمستان.

رنگ سفید رنگ ساده و تمیز در دکوراسیون داخلی :

زندگی به خودی خود مسایل پیچیده دارد، پس برای انتخاب رنگ دیوارها بهتر است کمی راحت باشید. سفید همیشه به تمیز جلوه دادن دکوراسیون داخلی خانه کمک می کند.

رنگ سفید مناسب برای اکثر سلیقه ها در دکوراسیون داخلی :

این رنگ نه تنها برای مینیمالیست ها مناسب است بلکه به درد کسانی که فضای گرم و صمیمی را نیز دوست دارندمی خورد، رنگ سفید دیوارها کمی به چشمان ما اجازه می دهد که شلوغی فضا های دیگر را از یاد ببریم.

رنگ سفید رنگ آرامش دهنده در دکوراسیون داخلی :

با شلوغی دنیای بیرون از خانه مطمئنا داشتن یک خانه آرامش بخش بهترین چیز است.بهتر است بعد از یک روز خسته کننده در یک اتاق سفید و آرام خستگی خود را به در کنید.

رنگ سفید مناسب برای طراحان دکوراسیون داخلی و معماران :

طراحان نیز برای طراحی و معماری خانه های موردنظر ، رنگ سفید را ترجیح می دهند زیرا به راحتی می توانند خطوط معماریشان را به نمایش بگذارند


سبک در دکوراسیون داخلی

سبک در دکوراسیون داخلی

سبک یعنی راه و روش .شاید به اندازه تمام انسان ها سبک وجود داشته باشد و هرکدام از سبک خودشان پیروی کنند.ما اگر بخواهیم به دنبال هماهنگی و اصول بگردیم ، باید به دنبال سبک هایی باشیم که در چهارچوبی هماهنگ پی ریزی شده اند. بعضی از سبک های پرکاربرد در دکوراسیون داخلی عبارتند از :

سبک شیکر در دکوراسیون داخلی  : این سبک طرفدار پاکی و سادگی و بی آلایشی است . در این سبک از رنگ های مانند خاکستری و بژ بسیار استفاده می شود. در کل این سبک سعی دارد از رنگ های مات بیشتر استفاده می شود.در این سبک سعی می شود برای دیوار از دیوارپوش های رنگ روشن استفاده می شود. چوب های استفاده شده در کفپوش مات هستند. برای رنگ مبلمان رنگ های خنثی  فضا را زیباتر می کند.

سبک کلونیال در دکوراسیون داخلی : این سبک به دنبال سادگی و ایجاد فضای باز است. در این سبک از لوازم دست ساز با چوب درختان از جمله کاج و افرا بسیار استفاده می شود. کفپوش ها هم از چوب گردو و آلبالو است که به رنگ روشن استفاده می شود.

سبک مدیترانه ای در دکوراسیون داخلی  :

این سبک طرفدار آرامش و جذابیت است در این سبک از رنگ های خنثی و آبی ملایم بسیار استفاده می شود. گچبری هایی به رنگ آبی ملایم در این سبک خودنمایی می کند ، در کنار این رنگ آجری و سبز دریایی هم استفاده می شود.عناصر تزئینی با حال و هوای دریایی مانند مجسمه های شنی و تکه های مرجان و ... برای زیبایی بخشیدن به فضا به کاربرده می شود. مبلمان چوبی ساده و ظروف سفالی این سبک را پر رنگ تر نشان می دهد.

سبک مراکشی در دکوراسیون داخلی  :

این سبک بسیار جذاب و شورانگیز و منحصر به فرد است. رنگ های مورد استفاده در این سبک آبی فیروزه ای کبود ، سبز و سفید هستند . عناصر اصلی در این سبک در دکوراسیون داخلی

فرش ها ، کاشی های زیبا به رنگ آبی فیروزه ای ، نوع کفپوش سفالی به رنگ قرمز در سکوهای بیرون زده از دیوار جلوه خاصی به فضا در دکوراسیون داخلی می دهد. در دکوراسیون داخلی برای مبلمان از چوب های منبت کاری شده و مشبک کاری شده هستند. برای رنگ دیوارپوش های پی وی سی از رنگ سفید ساده و یا کرم روشن استفاده می شود.

سبک مینیمالیستی در دکوراسیون داخلی  :

در دکوراسیون داخلی این سبک طرفدار دقت و بی آلایشی است که همه چیز به اندازه استفاده می شود. در این نوع سبک دکوراسیون داخلی بدون زمینه های پر زرق و برق و تاکید بر سادگی است.رنگ های مورد استفاده در این سبک یا خیلی تیره و یا خیلی روشن است. در بعضی از مواقع رنگ های درخشان به کار می رود. استفاده از اشکال هندسی مانند مربع مستطیل و دایره در این سبک متداول است.سطوح وسایل استفاده شده صاف و بدون جزئیات است.

سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی  :

این سبک در دکوراسیون داخلی طرفدار نشاط ، سرزندگی و دل فریبی است. سبک فرانسوی ترکیبی از دو سبک روستیک و سلطنتی است. رنگ های قرمز ، طلایی ، آبی و سبز در این سبک بسیار به چشم می خورد. برای دیوارها از دیوارپوش های سفید استفاده می کنند تا علاوه بر روشنی فضا جلوه ای خاص به وسایل ببخشد. در دکوراسیون داخلی این نوع سبک از مبلمان از جنس چوب با لبه هایی ابری شکل فضایی دل انگیز و خوب به ارمغان می آورد.

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی  :

 در دکوراسیون داخلی در واقع این سبک ، سبک سنتی غربی است. عناصر مهم مبلمان آنتیک ، گچ کاری های زیبا ، وسایل چوبی تزئینی با جزئیات فراوان ، پرده های لوکس با پارچه های طرحدار ، آینه های بزرگ قدی و کلکسیون ها هستند.در این سبک اصالت به زیبایی تمام نمایان است . رنگ های به کار برده شده در این سبک برای دکوراسیون داخلی رنگ های به کار برده شده رنگ های خنثی ، بژ ، کرم و خاکستری هستند. تقارن و حفظ آن بسیار مهم است.

سبک ویکتوریایی در دکوراسیون داخلی  :

این سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مجلل ترین سبک ها است که طرفدار هماهنگی ، تعادل در کنار زیبایی است. دیوارها با کاغذ دیواری و یا رنگی تیره تر به دو قسمت تقسیم می شود. وسایل تزئینی در این سبک به حد زیادی استفاده می شود. در دکوراسیون داخلی این سبک فضاهای عمومی و خصوصی به دقت از هم جدا شده اند.سالن پذیرایی  مهم ترین قسمت در خانه است که با شکوه تمام آراسته شده است . در این سبک به زیبایی بصری بسیار اهمیت داده می شود.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی  :

این سبک برای دکوراسیون داخلی سرشار از زیبایی و دلنشینی است. عوامل طبیعی به همراه بافت طبیعی خودشان ساخته شده اند.این سبک در بنیاد طبیعت و استفاده از مواد طبیعی بنا شده است. در این سبک برای دکوراسیون داخلی مبلمان چوبی با نشیمنگاه حصیری ، پرده از الیاف طبیعی و کوسن هایی از جنس خز و پشم در این سبک بسیار به چشم می خورد. دیوارها اغلب از چوب اند و یا از رنگ های روشن استفاده می شود. همه چیز در سادگی و دلنشینی خلاصه می شود. سقف ها بیشتر از جنس چوب است و تیرک های چوبی نمایان در خانه فضایی خیره کننده و جذاب برای دکوراسیون داخلی ایجاد می کند.

سبک ماوریک در دکوراسیون داخلی :

این سبک برای دکوراسیون داخلی بخشی از سبک مدرن است همه چیز به صورت غیر معمول کنار هم چیده شده اند. رنگ ها کاملا به طور تصادفی انتخاب می شوند. در دکوراسیون مبلمان تناسب و تقارن خاصی با هم ندارند و از احجام هم پوشان بسیار استفاده می شود. این سبک یک سبک بدون قید و قانون است.

سبک سوئدی در دکوراسیون داخلی :

به علت زمستان های طولانی در سوئد سعی بر این است که دکوراسیون داخلیطوری طراحی شود که انعکاس کننده نور طبیعی باشد. رنگ های آبی و سفید بسیار استفاده می شود.

 

پنجره های بزرگ که دارای نورگیر های زیادی هستند شکوه خاصی به این سبک بخشیده است و جزئیات رنگی برای روح بخشیدن به این فضا به کار برده می  شود.

سبک اسپانیایی در دکوراسیون داخلی :

در این سبک تجمل و سادگی دکوراسیون داخلی  در کنار هم جلوه ای متضاد و منحصر به فردی به این فضا می دهد. عناصر مهم در این سبک فرش های بسیار زیبای رنگی ، مبلمان چوبی از جنس گردوی منبت کاری شده با رویه چرم ، کفپوش هایی از جنس سرامیک یا کاشی ، پرده های پر نقش و تابلوهای رنگی هستند.

شومینه همیشه مرکز توجه است که به روی آن بسیاری از تزئینات زیبا را قرار می دهند.دیوارها اغلب به رنگ عسلی یا قهوه ای کم رنگ هستند.

سبک ژاپنی در دکوراسیون داخلی :

این سبک در دکوراسیون داخلی مرتب بودن کم کردن جزئیات و سادگی از خصوصیات بارزش است.عناصر مهم موجود در این سبک درهای کشویی ، میزهای کوتاه ، کفپوش های حصیری ، اتاق ها پوشیده از تاتامیمت و رنگ های طبیعی و خنثی هستند همه چیز ساده و کاربردی است.

سبک چینی در دکوراسیون داخلی :

این سبک طرفدار سادگی ، انرژی و طبیعت در دکوراسیون داخلی است. اصل مهم پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله ای است و برقراری اعتدال میان انرژی ها بسیار مهم است. چینی ها بسیار از هنر فنگ شویی بهره می برند.عناصر مهم در فنگ شویی آب ، آتش ، چوب و فلز است. مهم ترین اصل جلوگیری از انباشتگی و بی نظمی است.رنگ های مورد استفاده در این سبک برای دکوراسیون داخلی عبارتند از : مشکی ، طلائی ، زرد و قرمز است.

سبک مصری در دکوراسیون داخلی :

سبک هنرتوصیفی است ، استفاده از سنگ های طبیعی ، ستون های قطور ، پنجره های منقوش ، نقاشی های پر رنگ و لعاب ، کنده کاری های زیبا بر روی دیوارها ، ستون های زیبا ، استفاده از احجام از مشخصه های این سبک  در دکوراسیون داخلی می باشد. رنگ ها در این سبک درخشان و فریبنده هستند. در دکوراسیون داخلی طاقچه هایی پر از اشیاء تزئینی در داخل دیوار زیبایی این سبک را دو چندان می کند.

سبک هندی در دکوراسیون داخلی :

عنصر رنگ در این سبک یکی از اساسی ترین عنصرهاست ، در دکوراسیون داخلی همه چیز با رنگ معنی خودشان را پیدا می کنند.استفاده از تزئینات ، نقاشی ها و مجسمه ها در این سبک برای دکوراسیون داخلی حائز اهمیت است. از خصوصیات بارز این سبک می توان به وجود تزئینات کوچک مانند شطرنج ، وجود مجسمه های کوچک فیل ، استفاده از رنگ های زرد و قرمز و پرده های با شکوه اشاره کرد.

سبک رومی در دکوراسیون داخلی :

استفاده از تزئینات در این سبک برای دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. استفاده از طاقچه های نیم دایره ، دیوارهای موزاییک شده ، آب نما ، استخر و استفاده از نقاشی های دارای تصاویر در این سبک دیده می شود. در دکوراسیون داخلی استفاده مختصر از مبلمان صورت می گیرد.

سبک ایرانی سنتی در دکوراسیون داخلی :

این سبک در دکوراسیون داخلی سرشار از زیبایی و دقت است. ستون های بلند ، وجود فرش های دست بافت ، پشتی های زر دوزی شده ، قرار دادن شمعدان های رنگی ، پنجره های چوبی با شیشه های رنگی از مشخصه های این سبک است. رنگ دیوارها از رنگ روشن استفاده می شود.

سبک انگلیسی در دکوراسیون داخلی :

سبک انگلیسی در دکوراسیون داخلی خود دارای چندین سبک است. مشخصات اصلی این سبک ها فرم دادن به پایه های صندلی و میز به شکل های گوناگون مانند مارپیچ ، شیاردار و اس شکل است. استفاده از نقاشی های پرتره ، کاغذ دیواری های فاخر و استفاده از چوب درختان مانند اقاقیا از دیگر مشخصات این سبک است.

سبک باروک در دکوراسیون داخلی :

ساختن فضاهای منحنی به رنگ نور ، طرح های متقارن ، استفاده از تزئینات زیبا و رنگ های صورتی و آبی در این سبک به زیبایی در دکوراسیون داخلی خودنمایی می کند. استفاده از مبلمان رسمی عموما با رنگ تیره از خصوصیات بارز این سبک است.

سبک روکوکو در دکوراسیون داخلی :

این سبک در دکوراسیون داخلی ادامه سبک باروک است با این تفاوت تزئینات داخلی به صورت مجسمه های کوچک ، آینه های تزئینی ، پرده های نقش دار و منسوجات لوکس سبک است.برای مبلمان هم از رنگ های روشن استفاده می کنند.

سبک گوتیک در دکوراسیون داخلی :

این سبک یک سبک مذهبی است ، نوع ارتباطات در آن به صورت عمودی ترسیم شده است.الگوهای طراحی به صورت فلش های رو به بالا که نشان دهنده خداوند است طراحی شده اند. از مشخصه های این سبک در دکوراسیون داخلی شمع های استوانه ای همراه با شمعدان های فلزی و شومینه های سنگی نمای مذهبی می باشد.

سبک مونوکروماتیک در دکوراسیون داخلی :

این سبک از کنار هم قرار دادن اشیاء هم رنگ  به تعادل می رسد ، سعی می شود تا اشیاء هم رنگ را از کم رنگ تا پر رنگ با هم ترکیب کنند تا جلوه خاص و منحصر به فردی به فضا داده شود. این سبک برای دکوراتورهای تازه کار بسیار مناسب است.

سبک آرت دکو در دکوراسیون داخلی :

در این سبک از اشیاء مختلف مانند آلومینیوم ، لاکر ، پوست کوسه و پوست گوره خر در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. از فرم های زیگ زاگ ، پله ای و قوس های بلند همراه با فرم های گیاهی و فرفوژه برای طراحی فضا استفاده می شود.

سبک آرت نو در دکوراسیون داخلی :

نقاشی به روی شیشه ، استفاده از کفپوش های چوبی ، خطوط منحنی و مواج و اشکال گیاهی از مشخصه های این سبک در دکوراسیون داخلی است. از هنرهای قدیمی مانند گوتیک ، روکوکو، ژاپنی ، کارهای دوران ویکتوریا ، نوشته های باستانی و سفال ایرانی در این سبک بسیار دیده می شود.

سبک صنعتی در دکوراسیون داخلی :

این سبک در دکوراسیون داخلی طرفدار راحتی و کاربردی بودن فضا و اشیاست. در این سبک از رنگ های خاکستری و خنثی برای رنگ آمیزی سقف و دیوارها استفاده می شود. دکوراسیون داخلی این سبک فضای بسیار سردی دارد، تمام اشیاء کاربردی و چند منظوره هستند.

سبک معاصر در دکوراسیون داخلی :

در این سبک از رنگ های برجسته وخطوط و اشکال ساده برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود. چوب های رنگ روشن مانند افرا و توس کاربرد فراوانی دارد. رنگ ها در این سبک به صورت سایه روشن های ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد.

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی :

این سبک  در دکوراسیون داخلی از کمترین تزئینات استفاده می شود. خطوط ساده و صاف ، چهارچوب های زاویه دار ، الیاف طبیعی کتان و چرم ، وسایلی از چوب درخت ساج و اثاثیه های فاصله گرفته از کف از عناصر اصلی این سبک هستند.

 


ضرورت وجودطراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

عصر حاضر عصر شتاب و سرعت است .دنیایی پر از هیاهو ، استرس و فشار که تاثیرات ناخواسته ای بر روح و جسم ما می گذارد. در نتیجه ما به دنبال فضایی آرام و دلنشین برای رهایی از هجوم این فشارها هستیم. بدون شک فضایی دل انگیز برای استراحت می تواند کمک شایانی به حفظ تعادل روحی و فکری ما بکند. از این رو توجه به طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی امری بسیار مهم و حیاتی است که باید به عنوان یک علم آمیخته با هنر مورد توجه قرار بگیرد.

طراحی داخلی چیست ؟

هنر یا عمل برنامه ریزی شده است که بر اجرای معماری داخلی و مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی نظارت دارد که بر زیبایی در کنار کارایی با اصول و ارکان های تخصصی معماری تاکید دارد.طراحی داخلی ساختمان مختص به خانه های بزرگ اشرافی نیست بلکه مختص به تمامی اقشار جامعه با هرنوع درآمدی است. هدف طراحی داخلی بهینه سازی فضا در کنار زیبایی است که با رعایت کردن اصول ، بایدها و نبایدها فضایی مملو از آراستگی و راحتی را به ارمغان می آورد.

طراح کیست ؟

متخصص در طراحی فضای داخلی با عمکردی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش رسمی کسب کرده باشد.

دکوراسیون داخلی چیست ؟

هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ، اثاثیه ها و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه . دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو علم معماری و طراحی داخلی است این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و عناصر و اجزاء تشکیل دهنده آن ارتباط  دارد و ازطرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضای داخلی تمرکز دارد


مهمترین عناصر دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب

 لوازم اصلی دکوراسیون داخلی اتاق کودک 

تخت خواب – کمد لباس – قفسه اسباب بازی ها – میز و صندلی و کتابخانه

این روزها معمولا انواع متنوعی از این لوازم را می توان در فروشگاه های کودک دید.انتخاب سبک طراحی بستگی به سلیقه شما دارد. می توانید سبکی فانتزی یا راحت و ... انتخاب کنید درون مایه های ملایم و برگرفته از طبیعت مناسب ترند. هم چنین رنگ دردکوراسیون داخلی اتاق کودک جایگاه ویژه ای دارد روی ملحفه ها و پرده ها را تا می توانید از رنگ های شاد و روشن انتخاب کنید. تزئینات و سبک طراحی داخلی اتاق باید متناسب با مراحل رشد کودک تغییر داد. زیرا بی تردید میزان درک و سلیقه یک کودک 2 ساله با کودک 10 ساله متفاوت است. هرگاه احساس کردید کودکتان توانایی انتخاب را بدست آورید او را با خود همراه کنید زیرا در این صورت او تعلق خاطر بیشتری را به اتاق خود احساس خواهد کرد.

عنصر هماهنگی و هارمونی را در طراحی ودکوراسیون داخلی تزئین اتاق کودک هرگز فراموش کنید.بهتر است عناصر اتاق کودک کمتر در تضاد با یکدیگر باشند و معمولا رنگ آمیزی یک دست و هماهنگ بر رنگ آمیزی متضاد و ناهماهنگ ترجیح دارد.

اتاق خواب .... آرامش یک روز در دکوراسیون داخلی

خصوصی ترین و شخصی ترین اتاق خانه تان اتاق خواب است.بنابراین این اتاق پیش از آنکه برای دیگران دلپذیر باشد باید مطلوب ذوق و سلیقه شما باشد. شما می توانید هر طرح و الگویی در اینجا اجرا کنید و اصلا نگران نباشید که آیا ایده شما باب طبع دیگران است یا نه. اتاق خواب جاییست که در آن استراحت می کنید و خستگی های روزانه را در آرامش ذهنی از تن می زدایید.نور اتاق خوابتان را به دلخواه خود تنظیم کنید و دیوارها را نیز آنگونه که می پسندید بیارایید. هم چنین بر روی دیوارهای اتاق می توانید تابلوههی عکس و تصاویر خانوادگی تان را نصب کنید.

طرحی نو برای دکوراسیون داخلی  در اندازید.....

صندلی های میز غذاخوری تان در چه وضعیتی هستند؟ کهنه شده اند ؟ به تازگی آنها را خریده اید ؟ یا نه فقطرویشان را عوض کرده اید.

شما می توانید با یک ابتکار کوچک نه تنها رویه کهنه صندلی ناهار خوری تان را از دیده پنهان کنید. بلکه جلوه تازه ای به فضای غذاخوری تان ببخشید . گذشته از طرح و رنگ رویه این صندلی ها آنها باید راحت هم باشند تا به هنگام صزف غذا نشستن بر رویشان دلپذیر باشد. هرچند اگر صندلی های نهار خوری تان بیش از اندازه راحت باشندمهمان ها ممکن است ساعت ها بر سر میز غذا بنشینند.

صندلی های طلایی در دکوراسیون داخلی  ....

صندلی هایی که رویه طلایی دارند برای موقعیت ها و مجالس ویژه بسیار مناسب به نظر می رسند. البته این صندلی ها را میتوان با رویه های زیبا نیز پوشاند و آراست. بیشتر ما معمولا چنین صندلی هایی در خانه نداریم اما می توانیم آن ها را برای جشن ها و مراسمی که در پیش داریم اجاره کنیم.

رویه موقت صندلی ها در دکوراسیون داخلی ...

رویه های موقت به سرعت جلوه صندلی تان را تغییر می دهند و نمای آن را نو و زیبا می کند. هم چنین به کمک  این نوع رویه ها می توان از رنگ و سلیقه روز پیروی کرد. چنان که با تغییر رویه می توانید طرح دلخواه خود را برای مهمانی هایتان پدید آورید. پس دست به کار شوید و رویه های خوش دوخت با طرح های زیبا تهیه کنید.

سروری به یاد ماندنی در دکوراسیون داخلی منزل ....

از آنجا که میز نقطه کانونی یا مرکزی اتاق غذاخوری است شیوه آراستن و تزئین آن تاثیر مهمی بر دکوراسیون داخلی فضا دارد. ممکن است در پایان هفته ضیافتی درپیش داشته باشید و هفته پس از آن در پی برگزاری جشن قبولی فرزندانتان در دانشگاه باشید . در این میان چه بسا یکی از موضوعاتی که ذهنتان را به خود مشغول خواهد کرد چگونگی آراستن میز شام باشد.به یاد داشته باشید که برای ضیافت های رسمی میزی با طراحی و چیدمان کلاسیک بهترین گزینه خواهد بود . به این ترتیب می توانید از کتان سفید به عنوان رومیزی استفاده کنید و ظروف چینی را نیز از میان رنگ مایه های سفید با طرحی آبی رنگ برگزینید.

دستمال سفره در چیدمان دکوراسیون داخلی ...

دستمال های سفره اگرچه ممکن است در نگاه اول کم اهمیت جلوه کنند ، یکی از عناصر اصلی در آراستن میز غذاخوری به شمار می روند . استفاده از عناصر به ویژه اگر جنس آن کتان سفید باشد منظره ای رسمی و با شکوه را به دکوراسیون داخلی میزتان می بخشد و تلفیق آن با چینی ها و بشقاب های سفید و آبی و نیز ظروف بلوری جلوه کلاسیک طرح را تقویت می کند.

آرزوهای بزرگ برای داشتن دکوراسیون داخلی مناسب  ....

برای اغلب کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند داشتن باغ یا حتی باغچه ای کوچک آرزویی بزرگ و گاهی دست نیافتنی است و زندگی در میان طبیعت سبز برای بسیاری ناممکن است . اما آوردن طبیعت به داخل خانه حتی به درون آپارتمانی شهری نیازمند امکانات مادی چندانی نیست.می توان از ظروف ساده و گاهی دورریختنی به درستی استفاده کرد و فضای داخلی خانه تان را با کاشتن چند برگ سبز فضای داخلی منزل را عطرآگین می کنید.

وسایل اضافه رابرای دکوراسیون داخلی  دور نیندازید ....

جعبه های میوه اگر به دقت رنگ آمیزی یا آراسته شود می تواند گلدانی جالب برای کاشتن چند گیاه باشد. این شگردی است که در دکوراسیون داخلی که صاحب خانه را برای تنوع بخشیدن به فضای داخلی تشویق می کند.

تقارن و تداوم در دکوراسیون داخلی  ...

تکرار غالبا ملال آور است. اما اگر این تکرار در واقع تداوم زیبایی باشد نه تنها کسالت آور نخواهد بود بلکه به تقارن خود چشم را می نوازد .

رنگ خنک و آبی برای فضای دکوراسیون داخلی  حمام ...

آراستن حمام با رنگ های خنک و روشن و اجزای شیشه ای .

برای صاحبان خانه های مسکونی داشتن حمام زیبا و بزرگ یکی از اولویت ها بوده است ، اما از آنجا که گسترش حمام پیشین خانه میسر نبود. بخشی از دکوراسیون داخلی اتاق خواب را می توان  با دیواری شیشه ای و با طرح آجری جدا کرد . هم چنین از رنگ های سفید و آبی روشن در حمام استفاده کرد و برخی از اجزای داخلی را بلوری انتخاب کرد.

ذوق گرم...

طرحی به رنگ اخرایی گرم در دکوراسیون داخلی حس دلپذیری در حمام می آفریند.در فضای حمام می توان کمدی در زیر دست شویی برای دکوراسیون داخلی تعبیه کرد تا برخی خرده وسایل های حمام را در آن قرار داد. رنگ  زرد در حمام نیز محیطی گرم و دلپذیر را به وجود می آورد.

در حمام های کوچک از فضا نهایت استفاده را انجام دهید. در این زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی دقیق اهمیت دارد. قرار دادن آینه ای بزرگ بر روی یکی از دیوارها فضا را بزرگ تر جلوه می دهد و تاثیر نور را بیشتر می کند.

 

 

طراوت و شفافیت در دکوراسیون داخلی ...

استفاده از یک آینه بزرگ در یکی از اضلاع خالی حمام کمک می کند تا هم فضای بزرگتری داشته باشید. هم از نظر بصری و هم در جهت شفافیت فضا با آب روشن.

هم نشینی گرم در دکوراسیون داخلی  ...

استفاده از رنگ گرم در اتاق ناهارخوری اشتیاق انسان را بیشتر و فضا را برای دقایقی با هم بودن بسیار مطلوب می کند. در دکوراسیون داخلی قرار گرفتن چند مبل راحتی در نزدیکترین فاصله با میز غذاخوری ، استراحت و خوردن عصرانه پس از نهار خوردن فراهم کرده است.

طراحی آگاهانه در دکوراسیون داخلی  ...

انتخاب یک کنتراست ( تضاد ) آگاهانه در عناصری چون رنگ – اجزاء دکوراسیون داخلی و ...در یک فضا از مهمترین قسمتهای دکوراسیون داخلی می باشد.

 


تصویر عنوان گروه توضیح بروزرسانی
طراحی ودکوراسیون داخلی لابی طراحی ودکوراسیون داخلی لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی سالن زیبایی طراحی ودکوراسیون داخلی سالن زیبایی سالن زیبایی

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی اتاق مدیریت طراحی ودکوراسیون داخلی اتاق مدیریت گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/09
طراحی ودکوراسیون داخلی سالن کنفرانس طراحی ودکوراسیون داخلی سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی ودکوراسیون داخلی سالن جلسه طراحی ودکوراسیون داخلی سالن جلسه آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی ودکوراسیون داخلی سالن کنفرانس طراحی ودکوراسیون داخلی سالن کنفرانس آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/03/08
طراحی ودکوراسیون داخلی درمانگاه طراحی ودکوراسیون داخلی درمانگاه مراکز بهداشتی و درمانی

1396/03/08
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/06
طراحی ودکوراسیون داخلی لابی طراحی ودکوراسیون داخلی لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/06
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای لابی طراحی ودکوراسیون داخلی فضای لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/06
طراحی ودکوراسیون داخلی لابی طراحی ودکوراسیون داخلی لابی گالری پروژه های تجاری

1396/03/06
طراحی ودکوراسیون داخلی آشپزخانه طراحی ودکوراسیون داخلی آشپزخانه گالری پروژه های مسکونی

1396/03/05
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/01
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/01
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/03/01
طراحی ودکوراسیون داخلی منزل طراحی ودکوراسیون داخلی منزل گالری پروژه های مسکونی

1396/02/16
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/14
طراحی و دکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی و دکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/14
طراحی ودکوراسیون داخلی لابی طراحی ودکوراسیون داخلی لابی گالری پروژه های تجاری

1396/02/13
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای داخل اتاق جلسه طراحی ودکوراسیون داخلی فضای داخل اتاق جلسه آذران پلاستیک طراحی و اجرای اتاق کنفرانس و جلسات

1396/02/13
طراحی ودکوراسیون داخلی لابی اداری طراحی ودکوراسیون داخلی لابی اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/13
طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران گالری پروژه های تجاری

1396/02/12
طراحی و دکوراسیون داخلی فضای لابی طراحی و دکوراسیون داخلی فضای لابی گالری پروژه های تجاری

1396/02/06
طراحی ودکوراسیون داخلی لابی طراحی ودکوراسیون داخلی لابی گالری پروژه های تجاری

1396/02/06
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای لابی طراحی ودکوراسیون داخلی فضای لابی گالری پروژه های تجاری

1396/02/06
طراحی و دکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی و دکوراسیون داخلی فضای اداری آذران پلاستیک طراحی و اجرای مراکز اداری

1396/02/04
طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری طراحی ودکوراسیون داخلی فضای اداری گالری پروژه های اداری

1396/02/03