فروش، طراحی و اجرای استان تهران

برای سقف کاذب از چه مصالحی بهتر است استفاده کنیم

 

مصالح ساختمانی سقف

در حالی که اکثر مردم ساختمان ها و یا تزئینات خانه را در مورد رنگ ها یا انواع دیوارها و یا انواع کفپوش هایی که بیشتر جذاب هستند، فکر می کنند، سقف اتاق یک بیانیه سبک مهم را می سازد. سقف تاثیر ظاهر و احساس یک اتاق و راحتی و ایمنی را نیز دارد، چرا که بسیاری از سقف ها برای کنترل صدا یا مقاوم در برابر آتش طراحی شده اند. تغییرات زیادی در انواع مختلفی از مواد مناسب برای سقف وجود دارد، اما بعضی از مواد شایعتر یا محبوبتر از دیگران هستند.

چوب

تابلوهای چوبی به طور کلی برای ساختار کلی یک خانه استفاده می شوند و به طور معمول جزء سقف هستند. با این حال، تخته های تزئینی اغلب برای پوشش سقف نیز استفاده می شود. یک کل سقف ممکن است در تخته ها، درست مانند یک طبقه چوبی پوشیده شود، یا ممکن است به لحاظ استراتژیک قرار دادن تخته هایی برای افزودن منافع به یک سقف دیگر باشد. بسیاری از انواع قالب تزئینی نیز از چوب ساخته شده اند.

گچ

گچ مواد سنتی برای پوشش سقف است که برای قرن ها استفاده شده است. ایجاد یک سقف گچ شامل استفاده از لایه های مختلفی از یک گچ بر روی نوارهای چوب می باشد. این یک سطح صاف، سخت و جذاب را ایجاد می کند که به راحتی با رنگ یا گچ بیشتر تزئین شده است. گچ تخته از یک ماده مشابه ساخته شده است، اما ارزان تر و ساده تر است زیرا لازم نیست انتظار چند لایه گچ خشک شود. گچ تخته پیش ساخته شده به ورق است که به سقف با پیچ و یا ناخن پیوست و سپس مهر و موم شده است.

فلز

فلز اغلب به عنوان یک جزء ساختاری و تزئینی در سقف استفاده می شود. یک قطره یا سقف معلق یک سقف است که زیر یک سقف از پیش موجود وجود دارد و اغلب ویژگی های غیر جذاب مانند لوله های زیرزمین را پنهان می کند و یا صدا را در مکان های پر سر و صدا مثل یک دفتر کنترل می کند. این سقف معمولا شامل سیم و یک شبکه فلزی است که کاشی های سقف را نگه می دارد. با این حال، فلز نیز به عنوان یک پوشش تزئینی برای سقف، معمولا در کاشی های ریخته گری یا ورق های ریخته گری استفاده می شود.

کاشی

کاشی های سقف از کاشی های کف و دیوار متفاوت است و وزن آن هنگام تزئین سقف است. کاشی های سقفی سبک وزن هستند و از انواع وسیعی از مواد مانند پلاستیک، فلز، فایبرگلاس، فیبر معدنی، فیبر چوب، گچ وینیل و حتی چوب پنبه ساخته شده است. بیشتر کاشی ها برای نصب در یک سیستم سقف معلق طراحی شده اند، اما برخی از آنها برای سقف چوب طراحی شده اند و برای تزئین سقف ساده که در شرایط مناسب است، ایده آل است. کاشی سقف به همراه هدف تزئینی آنها اغلب برای کنترل سطح سر و صدا در یک اتاق طراحی شده است.


All News