فروش، طراحی و اجرای استان تهران

طراحی و اجرای عناصر سازنده فضای معماری داخلی.نمایندگی شرکت آذران پلاستیک

در طراحی داخلی ، فضای معماری با عناصر محدود تعریف می شود و با ترکیب مناسب دیوارها ، ستون ها ، کف ها و سقف به هویت و کیفیت موردنظر دست می یابد و شرایط لازم را برای ایجاد محیطی مانوس ، مفید و قابل استفاده ، زیبا و خوشایند ، امن و مستحکم برای انجام همه فعالیت ها و شرایط مختلف زندگی فراهم می آورد.

کف ، دیوار ، بازشوها و تیر و ستون ها از اصلی ترین عناصر سازنده فضای معماری است که برای انجام  دکوراسیون داخلی با استفاده از محصولات دیوارپوش و ایجاد سقف کاذب و کف کاذب آذران پلاستیک  در فضا محیطی امن و زیبا به وجود می آید.

کف ها، سطوح افقی هستند که حد تحتانی فضا را مشخص کرده ، محیط را برای حرکت و فعالیت انسانی و قرار دان مبلمان و لواز زندگی در فضای باز و بسته فراهم می آورد.

کف سازی فضاها برای دکوراسیون داخلی به دو صورت نرم ( مانند فرش و موکت ) و یا سخت ( مانند سنگ ، آجر ، سرامیک و کاشی و ... ) انجام می شود . بافت و رنگ کف ها بر کیفیت و حالت فضا تاثیر می گذارد . مقیاس لگوی کف سازی باید با توجه به مقیاس فضا در نظر گرفته می شود . دیوارها از اصلی ترین عناصر معماری - معماری داخلی هر ساختمان هستند . که در دکوراسیون داخلی با استفاده از کاغذهای دیواری ، دیوارپوش و دیوارکوب های آذران پلاستیک طراحی و اجرا می شوند .

دیوارها و ستون ها علاوه بر محدود کردن و تقسیم فضاها ، اصلی ترین عناصر در طراحی داخلی هستند که در مقابل دید ما قرار می گیرند و در دکوراسیون داخلی بر احساس و ادراک ما از فضا تاثیر تعیین کننده ای دارند .

دیوارها تداوم بصری و حرکت در بین فضاها را ممکن ساخته ، امکان انتقال حرارت ، نور ، صدا را فراهم می آورند . دیوارهای داخلی ساختمان معمولا ضخامت کمتری دارندو باربر نیستند . این دیوارها برای طراحی داخلی ضمن انجام تقسیم فضاها ، حریم فضاها را از نظر نفوذ دید مزاحم ، انتقال صدا ، نور و حرارت حفظ می کنند.

در تقسیم فضا و طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ساختمان ، گاه به جای دیوار از کمدها، قفسه ها و مبلمان استفاده می شوند . دیوارها  در دکوراسیون داخلی فضاها علاوه بر نقش جدا کنندگی فضاها ، با عناصر فضایی دیگر از قبیل سیستم های نورپردازی ، قفسه ها و کمدها و سکوها ، ترکیب شده ، هم زمان عملکردهای مختلفی پیدا می کنند .

سقف و عناصر بالای سر ، نه تنها به عنوان پوشش ساختمان ، فضاهای داخلی را از برف و باران و تابش خورشید محافظت می کنند . بلکه بر فرم بیرونی ساختمان و طراحی و دکوراسیون داخلی نیز تاثیر می گذارند . طراحی درست سقف در دکوراسیون داخلی تاثیر بصری و احساسی بسیار زیادی بر انسان و شکل دهی فضا و تعیین ارتفاع و تناسب آن دارد . در طراحی داخلی عناصر سازه ای سقف به وسیله سقف کاذب آذران پلاستیک پوشانده می شود که به در زیر سقف اصلی اجرا می شود می تواند تناسبات و کیفیت فضا را بهتر کرد و هم می توان فضای لازم برای حرکت کانال ها و سیستم های تاسیساتی را فراهم آورد.

شکل سقف و ارتفاع آن در طراحی دکوراسیون داخلی ، تاثیر اساسی بر کیفیت فضا دارد.

طراحی و اجرای سقف کاذب بااستفاده از ( تایل ها ، پانل های سقفی ، کناف و ... ) شرکت آذران پلاستیک

 


All News